Одеська національна академія харчових технологій

Бібліотека


Інформація про бібліотеку

Бібліотека ОТК ОНАХТ була заснована у 1930 році. За цей час відбулося багато змін у структурі і фонді нашої бібліотеки. На сьогоднішній день контингент читачів - 1502 користувачів. Книжковий фонд є 88751 прим.

Необхідність переходу бібліотеки на новітні бібліотечні технології з метою забезпечення вільного доступу до інформаційних ресурсів поставила перед бібліотекою завдання її компм'ютеризації.

У 2005 році бібліотека бере курс на інноваційний розвиток в усіх напрямках діяльності нашого коледжу. У 2007 році для бібліотеки придбали нове програмне забезпечення «Бібліогаф». І з цього року комп'ютеризація бібліотеки органічно включилась в комплексну автоматизацію коледжа в цілому. Бібліотеці додатково були виділені комп'ютери, установлений сервер.

Електронний каталог - перший результат діяльності з метою розкриття фондів як книжкових, так і профільної періодики для інформаційного забезпечення всіх категорій користувачів.

Велика увага приділяється комплектуванню науковою й навчальною літературою на електронних носіях.

Над створенням інтер’єрів, облаштуванням приміщень з ентузіазмом працював весь колектив бібліотеки, щоб читачі отримали максимум зручності і комфорту. Постійні відвідувачі відзначають, що після ремонту в приміщеннях бібліотеки привітно навіть в похмурий день.

Але, незважаючи на зміни у дизайні бібліотеки, впровадження інноваційних форм роботи, основна ідея залишається незмінною – протягом дня давати читачам максимум позитивної і корисної інформації, забезпечувати всебічні потреби в начальній та науковій літературі, тому що обслуговування користувачів на абонементі та в читальному залі – це не тільки видача літератури додому і в залі, це багатопрофільний галузевий фонд: підручники, наукова література, великий масив художньої літератури, це комфортні умови для вибору і перегляду літератури, індивідуальний підхід до обслуговування читачів, адже являючись частиною соціальної структури суспільства, бібліотека стрімко змінюється у відповідності до вимог часу. Активно розвиваються інформаційні технології, впроваджуються нові способи і методи професійної діяльності, автоматизуються бібліотечні процеси, бібліотека набуває ознак інформаційного центру, у зв’язку з чим значно покращується якість обслуговування користувачів.

На даний час у бібліотеці сформувався такий склад співробітників:

  • Завідуюча – Білозуб Олена Іванівна
  • Бібліограф – Зозуля-Колоніфа Тетяна Павлівна
  • Бібліотекарі – Захарова Валентина Яківна, Шаповалова Тетяна Вікторівна, Цехмайструк Наталя Борисівна.

Культмасові заходи

24 серпня - День незалежності України

Конституція України – основний закон держави

1 ЧЕРВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Переможний травень

Чорнобиль - незаживаюча рана

Пояс Слави Одеси

Історія нашого коледжу

Тарас Григорович Шевченко

День української мови та писемності

День заснування Одеси

День Незалежності України

1 червня - День захисту дітей

Поетична квітка України - Леся Українка 1871 - 1913

Король французської комедії Мольєр

Творчість Анни Ахматової у русі епох і культур

Стежками рідного краю

Титанічна постать на ниві української історії

30 років Незалежності України

25 років на теренах Незалежності. Конституція України - Основний Закон Української держави

8 та 9 травня - День примирення та День перемоги!

35 роковини Чорнобильської катастрофи

До дня визволення Одеси від фашистських загарбників «ДОКИ СЕРЦЯ НАШІ Б’ЮТЬСЯ – ПАМ’ЯТАЄМО!»

91 рік від дня народження Ліни Костенко

207 років від дня народження Шевченка Тараса Григоровича

Поетеса модерної доби. До 150-ти річчя з Дня народження Лесі Українки

Козацкому роду нема переводу...

На допомогу першокурсникам

Світла пам’ять Олійників Олегу Семеновичу

СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ
ОЛІЙНИКІВ ОЛЕГУ СЕМЕНОВИЧУ.

Пішов з життя наш колега, відомий одессит, поет, прозаїк, публіцист, член Національної спілки письменників України Олійників Олег Семенович.

За свої більш, ніж 80 років цей енергійний чоловік зміг. Здавалось би, в неймовірни умовах видати понад 20 книг і збірок поезії, прози, краєзнавчої літератури, досліджень з історії театру, Чорноморського флоту… Годі все й перелічити! Істинна багатогранність козацького хисту…

Понад 60 років його праці в літературі, а в журналістиці він працював мало не з перших хвилин народження… Звичайно, це жарт, але справді: скільки прецікавих його публікацій подали наші «Чорноморські новини» (раніше – «Чорноморська комуна»), «Думська площа»,, низка інших видань республіканського рівня на найрізноманітніші теми: фольклорні джерела, історія Чорноморського флоту, долі видатних діячів - українців. Інтерв’ю Василя Сагайдака в «Думській площі» з Олегом Олійниковим називалось «З коріння роду козацького» і яке достеменно розкриває глибоке родинне козацьке коріння і з якого відомо, що його батько й мати – корінні одесити.


«Нехай у серці нам болить тривога.
Межа чуттям – це Всесвіту межа.
Поки жива надія в нас на Бога,
У нас жива незаймана душа»


Ці вірши Олег Семенович опублікував у книзі «Наснага одеської душі». Його знала вся Одеса, і нам випала честь бути з ним знайомим. Олег Семенович викладав в нашому коледжі українську літературу. Він бував в нашій бібліотеці і як шановний гість так і просто як бажаний і довгоочікуваний друг та помічник у вихованні нашої молоді. Не один раз він виступав на літературних вечорах, конференціях які були організовані в нашому коледжі. Презентував нам свої видання із своїм автографом. Студенти, викладачі і співробітники можуть іх взяти і ознайомитися в читальному залі бібліотеки.

Олег Семенович Олійників – народжений під колискову хвиль - і пішов із життя під тихий шепіт хвиль його улюбленого моря і сонячного міста на його березі.

Нові надходження у бібліотеку ОТФК ОНАХТ

100 років кіностудії

Дзвони Чорнобиля

Виставка присвяченa дню перемоги

Презентація до дня бібліотекаря

Нормативно-правові документи для бібліотек

Пропонуємо вашій увазі сторінку Науково-технічної бібліотеки Одеської національної академії харчових технологій